Hakkımızda

EKUR İNŞAAT A.Ş.,

1993 yılında İstanbul’da kurulmuş ve Ata Holding bünyesinde faaliyet gösteren bir taahhüt firmasıdır.

Deneyimli, dinamik merkez ve şantiye kadrosu ile, dizayn – mühendislik çalışmalarının yanı sıra, tüm malzeme dahil anahtar teslimi şantiye faaliyetlerini de sürdürmektedir.

Ekur İnşaatın faaliyet konuları; asli görevi olan restoran inşaatları, fabrika ve depo inşaatları haricinde sosyal sorumluluk projeleridir.

Fabrika inşaatları;

1997 yılı Soğuk hava deposu – 2.000 m2 (Gebze)

2008 yılı Soğuk hava deposu – 6.000 m2 (Gebze)

2009 yılı Soğuk hava deposu – (Muğla)

2009 yılı 1. Ekmek Fabrikası – 9.220 m2 kapalı alan (Gebze)

2010 yılı Sebze Doğr. Pak.-Salata Fabrikası – 2.818 m2 kapalı alan (Antalya)

2012 yılı 2. Ekmek Fabrikası – 10.329 m2 kapalı alan (Gebze)

2014 yılı Patates Fabrikası – 70.000 m2 kapalı alan (Afyon)

2016 yılı Et Entegre Fabrikası – 40.000 m2 kapalı alan (Amasya)

2017 yılı Patates Fabrika İlavesi- Tohum deposu 7.400 m2 (Afyon) olarak faaliyetlerini sürdürmektedir.

2018 yılı Ekur Et Entegre Fabrika Besi ilavesi 40.000 m2 (Amasya)

Bu işletmelere paralel ek olarak, Antalya’daki salata fabrikasına ilave yeni salata üretim + depo tesisinin proje çalışma aşaması halen devam etmektedir.

Ekur inşaat A.Ş. 1995 yılında ilk bitirdiği “Burger King” restoranından başlamak üzere bugüne kadar açılmış ve inşaatı devam eden tüm restoranları;  mimari-mekanik-elektrik-IT proje tasarım, çizim ve onay aşaması dahil ortalama 12 ile 15 adet/ ay süratinde anahtar teslim olarak devreye almaktadır.

“Burger King” restoranlarından sonra ailemize katılan “Sbarro, Popeyes, Arby’s” restoranları da aynı şekilde Ekur İnşaat A.Ş. tarafından projelendirilip inşaa edilmektedir.

Bu restoran zincirlerinin halkasına son eklenen ve grubumuzun kendi markası olan “Usta Dönerci” restoranlarının inşaatına başlanarak kısa zamanda Türkiye’nin en büyük döner marka zinciri olması için çalışılmıştır ve bu çalışmalara hızla devam edilmektedir.

Restoran zincirlerimize de yeni bir heyecan getirecek ve eklenecek olan “Pideci” konseptiyle ilgili çalışmalarımız Ekur İnşaat A.Ş. bünyesinde hızla devam etmektedir.

Günümüz itibari ile Burger King – 652 restoranı; bunların 393 ‘si Tab Gıda, 259’u Franchise’e attir.

Popeyes; 208, Arby’s; 76, Sbarro; 80, Usta Dönerci; 146 restoran olan bu markalarımızın da; 491’ü Tab Gıda, 19’u Franchise olarak total de 510 restoranımız bulunmaktadır.

Ekur Et Entegre fabrikasının faaliyete geçişinden sonra Burger King, Sbarro, Popeyes, Arby’s ve Usta Dönerci zincir restoranlarımızın ürünlerini karşılamasının yanında ilgili sektörlerdeki grup dışı müşterilerine de “Amasya Et Ürünleri” markasıyla hizmet vermektedir. Ekur inşaat olarak 2017 yılında 14 adet mağaza konsepti ile inşaatları tamamlanmış olup devamı sağlanacaktır.

Belirttiğimiz bu çalışmaları “Nasıl yapıyorsunuz?” derseniz…

  • Örneğin bir restoran projesine başladığımızda; titizlikle marka konseptlerini göz önünde bulundurarak dahil olduğumuz noktalarla çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Yurtdışından aldığımız onaylar ile üzerinde geliştirdiğimiz eklemeler ve konseptlerine müdahale edemediğimiz bazı kriterler çerçevesinde projelerimizi oluşturmaktayız.
  • Yurtdışından onaylı konseptlerimiz dahilin de olan malzemelerin muadillerinin piyasa araştırılması ve onay süreçlerinden sonra uygulama organizasyonunun en etkin şekilde olmasına gayret etmekteyiz.
  • Projelerimizi ilk etapta oluştururken; ekip olarak mimari, mekanik, elektrik ve IT grubumuzun zamanla yarışarak koordineli bir şekilde birlikte hareket etmesine, projelerimizin en iyi şekilde ortaya çıkarılmasına gayret etmekteyiz.
  • Yapılmış ve yeni yapılan restoran projelerimizin yanında, aynı zamanlar içerisinde “Renovasyon projelerine” de özveriyle devam edilmektedir.
  • Restoran inşaatları için deneyimli ve uzman grubumuzun yanında, fabrika inşaatları konusunda da yine deneyimli ve uzman şantiye grubumuz bulunmaktadır.
  • Gün geçtikçe artan iş kapasitemize bağlı olarak buna paralel kadromuz genişlemeye devam etmektedir.
  • Firmamızın bugünkü konumuna gelmesinde ekip birliğinin önemini söyleyebiliriz. Ekip arkadaşlarımızın deneyim ve profesyonelliği ile yönetim kadromuzun geliştirmiş olduğu strateji ve organizasyonelliği etkili olmaya devam etmektedir.

Projelerimizi kalite ve verimlilik kapsamında hayata geçirmeye devam ederek, buna bağlı beklentileri karşılayabilen kurum olmayı sürdürmek en önemli hedeflerimizden birisidir.

652Burger King
208Popeyes
146Usta Dönerci
80Sbarro
amasya-et-logo1
14Amasya Et Ürünleri
76Arby’s